Veriana 1.0

Dnes bych vám rád představil moji neobyčejnou administraci, která se již úspěšně stará o dvě domény, včetně této.

ikona veriana-1-0

Nejdřív bych rád zveřejnil něco k historii této administrace, její kořeny sahají již do rok staré záležitosti, kdy jsme se s jedním přítelem dohodli, že uděláme webový portál, převážně o IT záležitostech. Původní dohoda zněla, že já si vezmu na starost vytvoření pořádné administrace pro tento projekt a on hlavní doménu. Netrvalo dlouho a z projektu sešlo, ale administrace byla téměř hotová.

Postupem času mě již nebavilo ke každému webu dělat novou administraci, do které jsem stejně jen okopíroval několik prvků z té staré, ale zase byla blbost starou administraci pro každý web předělat na míru. A tak jsem se rozhodl, že udělám poslední administraci, v podobě Veriany, kdy jsem začal od znova a s jistým pořádkem jsem se snažil, aby byla dynamická a tím pádem použitelná pro každý web. Základní prvky jsem dal dohromady během letních prázdnin, ke konci prázdnin jsem navrhl design, ze kterého později čerpal i tento web.

Nyní je administrace na 95% v základní verzi hotova, dokáže se starat téměř o všechno na webu, což zařizují články a jejich seskupení v rubrikách. Ke článku jde nahrávat až 50 obrázků, u kterých si můžete sami zvolit rozlišení, ve kterém se nahrají, či jakýchkoliv jiných souborů. Administrace je více-uživatelská, není zde žádné omezení pro počet lidí, používající tuto administraci pro nějakou doménu, ale aby zde nevládla panika, tito lidé jsou rozděleni do 4 skupin: autoři, moderátoři, administrátoři a hlavní administrátoři (majitelé).

Autoři mohou:
- upravovat svůj profil
- přidávat novinky do administrace
- přidávat články do jakýchkoliv rubrik, avšak nemají právo pro zveřejnění

Moderátoři mohou:
- stejné věci jako autoři
- zveřejňovat jakékoliv články
- spravovat rubriky, ve kterých jsou moderátory
- spravovat fotoalbum

Administrátoři mohou:
- stejné věci jako moderátoři
- vytvářet rubriky
- editovat všechny články/rubriky
- upravovat/mazat uživatele

Hlavní administrátoři (majitelé) mohou:
- vše jako administrátoři
- upravovat nastavení administrace, kde jsou nastaveny jednotlivé cesty k nahrávání souborů, copyright který se vkládá na fotky aj.

Součástí administrace jsou i maličkosti jako log o provedených akcí, chat, výpis aktuálně online uživatelů, jednoduché formátování přidaného textu a javascripty na potvrzování při mazání, nebo při řazení článků.

V aktuální verzi 1.0 jsou již odlazeny všechny chyby, které zde zbývaly a navíc jsem administraci optimalizoval pro PHP od verze 4.3.4 až 5.2.1. V tento projekt vkládám hodně, rád bych ho použil jako dlouhodobou maturitu na mé škole. V nadcházejících verzích bych rád ještě trochu přizpůsobil design a usnadnil práci se soubory.

Obrázky si můžete prohlédnout v referencích.

Komentáře

Nick Příspěvek *
Email
Webové stránky
9 - 4 =

Created & Designed by © SuGi 2007-2011 | PWRD BY Veriana (2.0.1450)
Provozovatel nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené používáním tohoto webu